Parametrics
W24257-70LL absolute maximum ratings: (1)Supply Voltage to VSS Potential: -0.5 to +7.0V; (2)Input/Output to VSS Potential: -0.5 to VDD+0.5V; (3)Allowable Power Dissipation: 1.0W; (4)Storage Temperature: -65 to +150℃; (5)Operating Temperature: 0 to +70℃.
Features
W24257-70LL features: (1)Low power consumption; (2)Access time: 70 nS (max.); (3)Single +5V power supply; (4)Fully static operation; (5)All inputs and outputs directly TTL compatible; (6)Three-state outputs; (7)Battery back-up operation capability; (8)Data retention voltage: 2V (min.); (9)Packaged in 28-pin 330 mil SOP; (10)standard type one TSOP (8 mm x 13.4 mm ).
Diagrams
 W242200JB |
 IRC |
 Wirewound Resistors - Through Hole 220ohm 14watt 5% |
 Data Sheet |
 Negotiable |
 W242200JBLF |
 IRC |
 Data Sheet |
 W242201JB |
 Wirewound Resistors - Through Hole 2.2K 14watt 5% |
 Negotiable |
 W242201JBLF |